Samsung Galaxy A5 (2018) yepyeni bir sızıntı ile karşımızda. Bir süredir gündemde olan yeni Galaxy A5 Samsung’un “Sonsuz Ekran” tasarım dilini kullanacak.

Galaxy A5 (2018) kılıf üretici tarafından ortaya çıkartıldı!

Samsung’un orta segmentte yer alan Galaxy A ailesi yepyeni 2018 sürümleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Samsung’un Galaxy S8+ ile geçiş yaptığı “Sonsuz Ekran” tasarım dilini benimseyen yeni Galaxy A5, yüksek ekran kasa oranı sunacak. Daha önceki sızıntılarla büyük ölçüde benzerlik gösteren Galaxy A5 (2018), tıpkı Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modelinde olduğu gibi ön tarafta fiziksel bir buton bulundurmuyor.

Bunun yanı sıra model yan tarafında Bixby butonuyla geliyor. Samsung yeni dijital asistanı olan Bixby ile oldukça iddialı olduğunu orta segment modellerinde bile kullanarak göstermek istiyor.

Arka tarafa baktığımızda ise kamera ve onun altına konumlandırılan parmak izi sensörünü görüyoruz. Kameranın yanında ise tek LED flaş bulunuyor.

Arka ön tarafta cam materyal kullanılması beklenilen modelin işlemcisi ise büyük ihtimalle Exynos 7885 olacak. 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolamanın yer alması beklenilen modelin microSD kart desteği de olacak.

Tahminlere göre yeni A serisinin önümüzdeki yıl Ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Ayrıca bu sefer A5 ve A7 modellerinin yanı sıra bir de Galaxy A8 (2018) ve A8 Plus (2018) modellerinin de tanıtılması bekleniyor.