TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul 99.bölüm fragmanı yayınlandı. Geçtiğimiz hafta ekranlara gelmeyen Diriliş Ertuğrul 99.bölümü ile yine nefes kesecek. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler olacak? İşte detaylar…

Son bölümü adeta izleyenlerin nefesini kesen Diriliş Ertuğrul’un merakla beklenen yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Geçtiğimiz hafta dizi setinde çıkan yangın nedeniyle bir hafta ara verilen Diriliş Ertuğrul 99.bölüm fragmanı izleyici ile buluştu. Her bölümü farlı bir aksiyona sahne olan TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölümde “Devletimiz ve Sultanımız büyük tehdit altındadır. Bertaraf etmek boynumuzun borcudur” diyen Ertuğrul yeni hamlesi çok konuşulacak. Bol savaş sahnelerinin yaşanacağı bölümde “Biz bu toprakları damla damla kanımızla yurt ettik, kıyamete kadar buradayız” diyen Ertuğrul savaş emrini veriyor. İşte Diriliş Ertuğrul 99.bölüm fragmanı ve tüm detayları…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 99.BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 99 BÖLÜMÜ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 99.bölümü 20 Aralık çarşamba günü TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK? TAHMİNLER

Ertuğrul Toy yapıyor. Bu toyda Devletimiz ve sultanımız büyük tehdit altındadır diyerek Turgut, Aslıhan ve Sultan’ı Sadettin Köpek’in zehirlediğinden emindir.

Ares’in, kaleye Nikeadan yardıma gelen tüccar ve askerleri Atsız Bey fark ediyor ve Ertuğrul’a haber uçuruyor. Atsız Bey’in yanındaki ise Abdurrahman Beydir. Ertuğrul Bey tüccar ile askerlere saldırmaya gidiyor. Böylece Ertuğrul ve Alpler’i Ares’e yardıma gelen tüccar ve askerlere saldırıyor. Ares ise haberi aldığı zaman öfkeden deliye dönüyor.

Bahadır Bey mutlu gözüküyor. Belki isteyerek belki tesadüfen Bizans tüccar ve askerleriyle karşılaşıyor. Titan Bahadır ile konuşmuş olabilir. Ertuğrul’a karşı birlikte savaşma kararı almış olabilirler. Çünkü Bahadır Bey artın her şeyini kaybetti. Böyle bir şey yaparsa bu onun kozu olacaktır. Zira önceki bölümlerde Bahadır Bey oğluna dağlarda saklanın kana susayın savaş için hazır olun demiştir.

Son sahnede gördüğü üzere Ertuğrul ve Alpleri cenki kazanmış gözüküyor ve üstünlükleri ortada.

Titan maalesef Ertuğrul’un yokluğunda Gündüz Alp’i kaçırmış. Ares Gündüz Alp’i Ertuğrul’a karşı koz olarak kullanacak. Yanlız Gündüz Alp’in öleceğinizi düşünülmüyor. Çünkü tarihte daha uzun yaşayacak.

YENİ BÖLÜM NEDEN YAYINLANMAMIŞTI?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 13 Aralık Çarşamba günü neden yayınlanmadığı ortaya çıktı. İşte dizinin sosyal medyadan yapılan o açıklama;

”Önceki hafta plotomuzda meydana gelen yangının, çekim koşullarımızı zorlaştırması nedeniyle bölümümüzün yayınına bir hafta ara vermek durumunda kaldı. Kalitemizden ödün vermemek amacıyla yapmış olduğumuz zorunlu arayı anlayışla karşılayacağınıza inanıyoruz.”